صفحه نخست » روانشناسی عطرها

روانشناسی عطرها

روانشناسی عطرها

از دید علم روانشناسی، رایحه هایی که از پیرامون ما به مشام می رسد، اصلی ترین علت در بازبینی خاطره های دلنشین یا تلخ محسوب می شوند به شکلی که امروزه در بسیاری از موارد در مواجه با بیماری هایی که ریشه روانی دارند قبل از رفتن به دکتر به آروماتراپ مراجعه می کنند تا با بوییدن رایحه های خاص مشکلات روانی،بی خوابی ، دپرسی و… را مرتفع کنند. آروماتراپی یا همان عطردرمانی نوعی درمان است که با تاثیر روی روح و روان افراد صورت می گیرد. عطردرمانی می تواند تسلی بخش روح و روان ما گردد. رابطه نزدیکی بین بو و احساس وجود دارد . استشمام رایحه کنش مثبتی در مغز به وجود می آورد و موجب می شود فرد احساس خوشایندی داشته باشد که در عصر حاضر طرفدران آن نیز رو به افزایش است. ثابت شده بوهایی که ریشه طبیعی دارند، با اعمال روی سیستم عصبی مرکزی و متابولیسم بدن، در بروز احساسات شخص نقشی مهمی را ایفا می کنند.

عشقی  به رنگ سفید

Creed Love in White

رنگ قرمز را معمولا نماد عشق میدانند. اما این بار عشق را به رنگ سفید و با این رایحه تجربه کنید، عطری که از اسانس های کمیاب و باکیفیت موجود در صنعت عطرسازی تمام قاره های جهان است. یاس سفید از ایتالیا، شکوفه پرتقال از اسپانیا، پوسته برنج از فرانسه، گل مگنولیا از گواتمالا، گل سرخ و چوب صندل از هند و…. رایحه های لوکس برند creed در پاریس علاقه مندان به رایحه های طبیعی و خوشبو را شیفته خود کرده است .،

مرموز و دوس داشتنی

رایحه ای بسیار ملایم با همراهی گلها و میوه های تازه! دنبال یک عطر یونیک هستید؟! می توانید روی این عطر حساب کنید گل سوسن، توت وحشی، توت سفید ، ترنج ، شکوفه انار و مخلوط پیچیده سدر و مشک مواد تشکیل دهنده این محصول هستند. در کل سبک بوی برند بولگاری در ایران پرطرفدار هستند و شاید علت این انتخاب هم قیمت مناسب و ماندگاری بالای آن است .

خستگی خدانگهدار

در سال ۲۰۱۲ برند شنل، نسخه بروز شده ای از محصول اولیه Allure Homme Sport  را به بازار عرضه کرد.نعناع، شکوفه پرتقال، چوب صندل، مشک سفید و فلفل سیاه با بویی اسپرت و هیجان انگیز برای فراقت از کسالت و خستگی روزانه عالی است. این عطر رده سنی خاصی نمیشناسد و اگر به رایحه های مدرن و متفاوت علاقه مند هستید، حتما از آن لذت میبرید.

الماس زرد

Yellow Diamond Versace

الماس زرد! یک عطر ناب با رایحه خالص گل که رایحه ای لوکس و زنانه دارد. با این عطر همانند یک الماس خواهید درخشید. تازگی و طراوت لیمو، ترنج و شکوفه پرتقال در کنار سوسن و در شیشه ای مانند نسخه های قبل که به رنگ زرد در آمده است. بهتر است از این عطر در محافل رسمی استفاده گردد.

آب بازی در وسط تابستان

Brit Summer Edittion For Men

عطری تابستانی با پخش خوب و ماندگاری متوسط که برند Burberry برای آقایان شیک عرضه کرده است. ترکیب اعجاب انگیز هل، زنجبیل، سرو، نعناع هندی و شکوفه پرتقال می تواند از استرس و فشار های روزانه و شلوغی های ذهن کم کند تا احساس نشاط کنید و اثری همانند یک دوش خنک و دلچسب در گرمای تابستان را تجربه کنید.

By |۱۳۹۶-۱-۱۶ ۰۵:۰۳:۴۵ +۰۴:۳۰مهر ۱۸ام, ۱۳۹۵|دسته‌بندی نشده|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

عطر و ادکلن