صفحه نخست » شناخت و انتخاب عطر و ادکلن

شناخت و انتخاب عطر و ادکلن

شناخت و انتخاب عطر و ادکلن

بهتر است قبل از اتنخاب عطر و ادکلن ، انواع  و مواد تشکیل دهنده عطر و تاریخچه آنرا را مختصرا بررسی کنیم ،عطر از موادی برپایه طبیعت و یا از ترکیبات اسانسهای شیمیایی و حلال و تثبیت کننده ها تشکیل می شود. مواد اولیه عطر و ادکلن از عصاره گیری گیاهان ، استخراج از منابع حیوانی و یا تولیدات شیمی آلی و مواد مصنوعی تهیه میشود.

عطر ها در تمدن‌های باستان و قرون مختلف کاربرد داشته و شیوه های ساخت آن به مرور زمان دستخوش تغییر شده است.

عطر سازی مدرن از اواخر قرن نوزده و با ساخت مواد معطری مانند کومارین و وانیلین ، بصورت تجاری آغاز شد .ساخت عطر همچون هنری قدیمی در اعصار و تمدنهای اولیه بویژه در مصر ،ایران و روم باستان شروع  و توسعه یافت. عطرها برپایه گل های مخصوص ، و دیگر مواد خوشبو همچون  اگیر ترکی   و بروش تقطیر تولید میشدند. حدود یک دهه پیش ، آنچه که احتمالا قدیمی ترین ماده خوشبو یا همان عطر میباشد در قبرس کشف شد. ابو یوسف کندی که از شیمدانهای قرن نهم میلادی بود در باره ساخت و تقطیر واسانس گیری عطر کتابی نوشته که در آن افزون بر صد روش برای ساخت و بدست آوردن روغنهای خوشبو میباشد ،همچنین ابن سینا ،دانشمند معروف ایرانی فرایند اسانس گیری از عصاره گلها همچون گل رز ،به روش تقطیر که امروزه نیز کاربرد دارد ،را استفاده میکرده و همچنان این گل از محبوبیت زیادی در دنیا برخوردار است بگونه ای که یکی از بهترین مواد در ساخت و یکی از مواد پایه و بیس عطر و ادکلن های فاخر محسوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقطیر و عصاره گیری گیاهان ودیگر روش های ساخت و مواد اولیه‌ معطر و عطر های پایه که در کشور های شرقی استفاده می‌شدند به گونه قابل توجهی هنر عطر سازی و پیشرفت های علم شیمی در ساخت عطر را درکشور های غربی دگرگون ساخت و به تنوع عطر با درجه خلوص و مواد متفاوت انجامید. بطوری که عطر ها و انواع آن در غلظت عصاره معطری که در آن بکار رفته نام متفاوت یافتند.

به عطر خالص حلال اضافه می شود که معمولا اتانول و آب و یا ترکیب این دو میباشد.هرچه نسبت درصد عطر به حلال بیشتر باشد ماندگاری عطر زیاد تر میشود.پرفیوم با خلوص ۱۵ تا ۴۰ درصد بیش ترین غلظت و بنابراین گرانترین عطر است.بعد از آن  اسپریت دو پرفیوم  با حداکثر ۳۰ درصد ،ادوپرفیوم که رایج ترین نوع عطر است با غلظت ۱۰ آلی ۲۰ درصد ، ادوتویلت  ۴ تا ۱۲ درصد و همچنین نوعی دیگر از عطر با نام تجاری ادکلن با درجه خلوص عطری ۳ الی ۸ درصد عرضه میشوند که نحوه استفاده متفاوت دارند.

جهت خرید انواع عطر و ادکلن اورجینال به فروشگاه اینترنتی عطریوم مراجعه فرمایید:

https://www.atrume.com

آدرس فروشگاه : تهران – میدان ولیعصر (عج)

مرکز خرید کیش واحد ۲۴ فروشگاه عطریوم

تلفن : ۸۸۹۰۵۲۶۵

خرید و پیگیری و مشاوره

تلفن : ۴۴۰۴۱۵۳١

٠٩٣٠٢٨۶۶٩٣٣

By |۱۳۹۶-۱-۱۶ ۰۴:۲۲:۲۱ +۰۴:۳۰فروردین ۳ام, ۱۳۹۶|دسته‌بندی نشده|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

عطر و ادکلن