صفحه نخست » عطرادکلن ، دلیل انتخاب یک برند

عطرادکلن ، دلیل انتخاب یک برند

عطرادکلن ، دلیل انتخاب یک برند

 

عطر، تأثیر قابل ملاحظه ای بر پذیرش مصرف کننده ایفا مینماید، و نقش مواد خوشبو، مهم وناخودآگاه است.

تعداد کمی از مردم ، آگاهانه، محصولی را بدلیل رایحه اش خریداری مینمایند. اما اگر از بوی آن خوششان نیاید، ممکن است محصول را پس بزنند. بنابراین برند های معروف آرایشی و بهداشتی در محصولات معمولاً از عطرهای ادکلن های  معروف و مطمئن استفاده می نمایند.

مطمئن ترین عطرها آنهایی اند که یادآور رایحۀ محصولات عرف بازار باشند. این عطرها نشانۀ کیفیت برای مشتری بوده و قابل اعتماد تلقّی میشود. زیرا مصرف کننده، آن را با ادکلن روز بازار که شاخص کیفیتی اش بشمار میرود، مرتبط میداند. بعلاوه، بدلیل عملکرد خوب این عطر و ادکلن ها از نظرمصرف کنندگان، از قبل انتخاب شده اند. همچنین بارز پیشتاز در یک دسته از محصولات بهداشتی که استاندارد کیفی رایحه را مستقر نمودند میتوان به محصولات نوزاد در ایالات متّحده اشاره کرد. در این بازار، حداقل برای نیم قرن، هیچ محصولی شانسی برای فروش نداشت مگر اینکه بصورت کم و بیش نزدیک، ازرایحۀ مورد استفاده در محصولات نوزاد جانسون تقلید مینمود. علیرغم این، در بازارهای اینچنینی ،دلایلی نیز وجود داشت که از رایحه های عرفی محصولات پیشتاز بازار فاصله گرفته شود.

 اما جایی که عطر، دلیل انتخاب یک برند میباشد، بهتر است رایحه ها،اصیل و ناب و یادآور عطرو ادکلن های مرغوب باشند و نه مختلف و نا آشنا .ایده اصلی پشت عطرهای این گروه، از عطر های پایه الکلی گرفته شده که ازآن به پدیده ’’اقتباس‘‘یاد میشود. محصولات خوشبو، از نظر قیمتی و تجمل ، سلسله مراتبی دارند . در این سلسله مراتب، عطرهای فاخری مانند عطر لوتوس فرانسه  که بصورت محدود توزیع میشوند، بالاترین مکان را دارند. در دهه های اخیر، اقتباسِ عطرهای فاخر بسیار اتّفاق افتاده است. الهام گرفتن از ادکلن و عطر فاخر، باعث مرغوبیت بیشتر محصول میشود زیرا عطر سازی فاخر، بیشتر از بقیۀ شاخه ها، مستقیماً به مد وابسته است. ابداعات برای همنوا شدن با زمان، اولین بار در این رشته از عطرهای معروف ظهور میکند.محصولات شوینده، آرایشی و بهداشتی نیز میبایست تجلّی تجمل و ظرافت باشند و برای انتقال این احساس، چه چیزی موثّرتر از یادآوری رایحۀ عطرهای فاخر و محبوب است؟

 ولی همۀ عطرهای تجملی، کاندید مناسبی برای اقتباس نیستند. بسیاری از این عطرها، بیش از حد قطبی اند. یعنی فقط برای گروه اندکی از افراد جذّاب اند. و مقبولیت کمی بین بقیۀ مردم دارند. برخی دیگر از این عطرها، از موادی تشکیل شده اند که برای محصولات شوینده، آرایشی و بهداشتی، از نظرتکنیکی، نامناسب یا گران میباشند.بنابراین برای شرکتی  که اقتباس می کند،عملکرد عطر در محصول نهایی، مهمتر از وفادار ماندن به عطر فاخری که الهامبخش وی بوده، می باشد. توجه بیشتر به عملکرد عطر در بیس محصول، تا وفاداری به عطراصل، منجر به گسترش عطرهای فاخرشده است. در عطرهایی  که میبایست برای صابون، لوسیون بدن، دئودورانت یا ژلهای حمام خلق و همراه با عطر فاخر فروخته شده و نام یکسانی داشته باشند ، وفاداری به منبع الهام، بسیار مهم است. در این مواقع، کاهش عملکرد عطر، با هدف افزایش وفاداری به عطر فاخرپذیرفتنی است. مهمترین دلیل  استفاده از عطر  در محصولات شوینده، آرایشی و بهداشتی، انتخاب شدن توسط مصرف کننده است.زیرا عطرمحصولات اغلب، احساس  تجمل و مد ادکلن ها را منتقل میکنند . بدین معنا که رایحۀ محصول ، خصوصیت ویژه ای را برای مصرف کننده تداعی مینماید همچون استفاده از یک ادکلن اصیل.همچنین در طبیعت اصلی ترین سیستم ارتباطی در دنیای حیوانات، حس شامه است و انسانها نیز آگاهانه یا  ناآگاهانه، کم و بیش  هر بویی را علامت ویژه منبع یا حامل آن به شمار می آورند.

جهت خرید انواع عطر و ادکلن اورجینال به فروشگاه اینترنتی عطریوم مراجعه فرمایید:

https://www.atrume.com

آدرس فروشگاه : تهران – میدان ولیعصر (عج)

مرکز خرید کیش واحد ۲۴ فروشگاه عطریوم

تلفن : ۸۸۹۰۵۲۶۵

خرید و پیگیری و مشاوره

تلفن : ۴۴۰۴۱۵۳١

٠٩٣٠٢٨۶۶٩٣٣

By |۱۳۹۶-۱-۱۶ ۰۴:۲۸:۴۲ +۰۴:۳۰اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۵|دسته‌بندی نشده|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

عطر و ادکلن