عطرهای بدون جعبه ! اورجینال یا فیک؟


عطرهای بدون جعبه که در کانال ها یا برخی سایت ها بفروش می رسانند آیا اصل هستند؟

 

در آغاز به چند نمونه سوال متداول اشاره می کنیم:

 

– عطر بدون جعبه کوکو مادمازل را ۴۰۰ هزار تومان  زیرقیمت گرفتم، آیا  این عطر اصل هست؟ فروشنده ادعا کرده که این عطر، استوک کمپانی است و بدون جعبه عرضه میشود!.

 

توضیح: قیمت این عطر در آن زمان ۸۰۰ حدود هزار تومان بوده

 

 

 

– قصد تهیه عطر مادمازل ریچی را دارم که من ۲۰۰ هزار تومان زیرقیمت گرفتم. با این توضیح که فروشنده گفته بدلیل اینکه  جعبه  عطر خراب بوده این عطر بدون جعبه است. آیا به اصل بودن این عطر میتوانم اطمینان کنم؟

 

 

 

– من از فروشگاهی عطر  کرید اونتوس را ۶۰۰ هزار تومان ارزان تر از سایت شما خریدم. کمی به بوی آن تردید دارم. چگونه میشود بفهمم عطر اصل هست؟

 بعد از سوال و جوابها مشخص میشود عطر را بدون جعبه خرید کرده اند و توجیه فروشنده واردات مسافری و بدون گمرکی عطرمیباشد

 

 

این بخشی از پرسشهایی است که گاهی از ما می شود و پاسخ  به این  پرسش  این است که شما چی فکر می کنید؟ آیا این عطر و ادکلن ها اصل هستند؟ آیا جعبه خالی عطر کوکو مادمازل چهارصد هزار تومان ارزش دارد که در نبود فقط جعبه از  قیمت آن کم شود؟  یا چرا شرکت بزرگی مانند شنل باید عطر بدون جعبه به  بازار ارائه کند؟ و چطور میتوان عطر بدون جعبه سالم را از مرز گذراند ویا  آیا تنها مشکل واردات جعبه عطر است؟ آیا هر ارزانی بدون دلیل ، مشکوک نیست؟

 

 

 

وقتی این پرسش ها را از خود بپرسیم احتمالا پاسخ کاملا واضح است.

 

 اما روش کار این سودجویان چگونه است؟

احتمال اینکه بطری عطرهای تمام شده را جمع آوری  کنند و داخل آنرا  با اسانس آن عطر پر می کنند و احتمال دوم اینگونه است که عطر و ادکلن های  تقلبی که تمییز کار شده اند را خریداری می کنند و برای گمراه کردن و تشخیص سخت تر مشتری جعبه آن را دور انداخته و بعنوان عطر اورجینال بدون جعبه بفروش می رسانند.

 

 

 نکات مهم

 

– بطری عطر مصرف شده خود را قبل از دور انداختن امحا کنید

– حتی عطرهای تستر هم دارای جعبه هستند 

 

– قیمت تسترها حدود بیست درصد پایین تر از  قیمت عطرجعبه پلمپ آن است و فقط فرق آن با عطر اصلی بسته بندی آن است که جعبه  سفید رنگ و بدون سلفون دارد. (بعضی تسترها نیز درب ندارند).

 

–  عطرهای فاقد جعبه ممکن است استثناء هایی هم داشته باشد. مثلا  مشتری بدلایل خاص خودش عطری که خریده  را نپسندیده و با احتساب کسر خسارت عطر را تعویض می کند. در چنین حالتی فروشنده آن عطر  را با این توضیح و با قیمت تستر و یا چند درصد پایینتر میفروشد. دقت کنید که چنین مواردی بسیار نادر است  نه مانند برخی سودجویان که آن را به یک بیزینس تبدیل کرده و از عدم آگاهی مردم سوء استفاده می کنند.