عطر  عشق

 
دلایلی  وجود دارد که عطر  و رایحه  با میل جنسی در انسان ارتباط دارد ،  برای نمونه  با اضافه نمودن  مقداری از  مواد تشکیل دهنده عطرها مانند زیره سبز میشود  تا حدودی اثار  بوی اولیه تعریق یا همان  بوی خاص هر فرد را تولید کرد. 
برخی  ادعا میکنند  عطرها ی  که آنها تولید میکنند همچنین حاوی فرومون هستند – فرومون  مواد شیمیایی که امیال جنسی  را تحریک می کند! با این حال یک مجله علمی آمریکایی Scientific American می نویسد: “نظریه عطر و شربتهای عشق بر پایه  ارتباط آن با فرومون انسان ، فقط از راه  بویایی قابلیت تایید ندارد”، چون پژوهشگران زیست شناسی به طور کامل یک فرومون انسانی را به طور دقیق شناسایی نکرده اند “.

تاثیر عطرها در جذب جنس مخالف
و این در حالی است که بعضی  مدارک برای کارکرد فرومون در عطر وجود دارد، یک تحقیق تجربی، جایی که عطرهای بعضی اشخاص با این فرومون های احتمالی تکمیل شده و در حالی که افراد دیگر آن را نداشتند،بیانگر این نتیجه بود که: ” در مورد ادعای افزایش جذابیت مصرف کنندگان برخی مواد تشکیل دهنده عطرها به جنس مخالف هیچ تایید و پشتیبانی وجود ندارد”.
احتمالا مطلب  به این معنی نیست که ما نمیتوانیم تاثیر پلاسبو  یا تسکین دهنده را کم اثر بپنداریم . نتیجه یک پژوهش دیگر  نشان داد که آقایانی که از عطر وادکلن های تجاری استفاده میکردند ، برای آنها اعتماد بیشتری  به همراه داشته که باعث جذابیت بیشتر  آنها برای خانمهایی شد که امکان دیدن آنها را داشته اما نمیتوانستند بوی آنها را استشمام کنند. از اینرو در کنار رعایت دیگر نکات و اصول جذابیت ، فاکتور مهمی وجود  دارد و آن انتخاب عطر و ادکلن مناسب میباشد.فروشگاه اینترنتی عطریوم با ارائه انواع عطر و ادکلن های اصل میتواند شما را در انتخاب عطرمناسب یاری نماید.
عطر های زنانه