صفحه نخست » عطر و ادکلن اصلی و عطرهای فیک

عطر و ادکلن اصلی و عطرهای فیک

عطر و ادکلن اصلی و عطرهای فیک

مانند دیگر تجارتها در عطر هم سو استفاده بسیار وجود دارد عده ای که بدشون نمیاد از هر فرصتی برای تقلب که منتهی به سود بیشترشود استفاده کنند. موضوع اصل نبودن عطرها یکی از قدیمیترین معضلات  جامعه مانیست . به طوری که در سالهای اخیر  در زمان خرید عطر برای اغلب مشتریان  این قضیه گوشۀ ذهنشون خط میندازه. حالا از کجا بفهمیم یک عطر اصل هست یا فیک؟

شاید بهتر باشه  قبل از پاسخ به این سوال با یک گروه بندی کار را ساده تر کنیم. یک سری از عطرو ادکلن ها به گونه ای مشخص با تقلید از عطر و ادکلن های دیگه ساخته میشوند. این عطرهای تقلیدی خود دارای طیف گسترده ای هستند ؛ از اتاقهای عطری که از رایحه عطرهای موفق دیگران برای ساخت بوی کارهای خودشون تقلید می کنند، تا شرکت هایی مثل ریو  که اکثر عطرهاش خیلی تابلو از بوی عطرهای پرطرفدار کپی برداری شده، و در آخر عطر و اسانسهای گِرمی و روغنی یا به قول فروشنده هاشون عطر خالص ، که درهر جایی از جمله مترو و دکه ها یا غرفه های کوچک فروخته میشه.  با اینکه احتمالا  در مورد خانه های عطری میشه کارهای خوش ساخت و با کیفیت مناسب هم پیدا کرد؛ ولی این  اتاقهای های عطری هستند که به جای رفتن راه پر پیچ و خم خلاقیت ، ترجیح میدهند از شهرت و قدرت آفرینش دیگران بهره برداری کنند. ولی در دو گروه بعد  یعنی شرکت های ساخت عطرو ادکلن های  تقلیدی و اسانس های دکه ای ،  تقلید کمتری را شاهد هستیم.  دراین موارد ذکر شده به گونه ای تکلیف مشخص و روشن هست و تقریبا همه می دانند که این ها مشابهی از عطرهای شناخته شده هستند.

 اما گروه دیگر از سوداگرانی هستند که با مشابه سازی ظاهری، از عطرهای شرکت ها و برندهای دیگه در واقع دست به شبیه سازی بسیار ناجوانمردانه می زنند و اجناس فیک و تقلبی  خودشون را به عنوان عطر اصل به مشتری های بی خبر، با همان قیمت عطر و ادکلن اصل می فروشند! موضوع ما درباره همین عطرهای تقلبی هست.که بارها مخاطبان و مشتریان ما  این سوال رو از ما پرسیده اند که چگونه میشه عطر اصل رو از فِیک مشخص کرد؟

احتمالا چنانچه با عطر و ادکلن خاصی آشنایی قبلی داشته باشیم ممکنه بتونیم از بو یا بسته بندی یا شیشه عطر یا برچسبش،  تقلبی یا اصل بودن عطر رو تشخیصش بدیم. ولی وقتی بسته بندی ها بسیار شبیه جنس اصل هستند اما جزییات کوچکی مانند عدم برجستگی نوشته  یا سایز فونت روی جعبه ،  یا عدم تطابق سریال تولید (batch code) خبر از عدم اصالت عطر و ادکلن رو میده. موارد زیادی در عطرهای تقلبی جنس و رنگ بطری و یا رنگ و غلظت مایع عطرفیک هم با عطراصل  تفاوت داره. هرچند که متاسفانه در مواردی در اجناس فِیک از شیشه های اصل که جمع آوری و دوباره پر می کنند استفاده میشود.

از نظر ظاهرعطر های تقلبی نیز در مواردی تمام این پارامترهای ظاهری درست شبیه به اصل   ساخته میشه، تا  حدی که   حتی شماره سریال و بارکدش هم درست هست و با چک کردنش نمی توان متوجه عطر غیراصل شد!

 
By |۱۳۹۷-۳-۱۹ ۲۱:۲۷:۵۴ +۰۴:۳۰خرداد ۱۹ام, ۱۳۹۷|عطریوم|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

عطر و ادکلن