هیچ کس نباید از عطر شما آگاهی پیدا کند مگر اینکه او در یک قدمی شما باشد. عطر باید یک پیام ظریف و شخصی را از جانب شما به سمت کسانی برساند که با آنها در تماس هستید. برای تاثیرگذاری طولانی مدت، عطر باید بر روی تمام بدن بنشیند که فنداسیون عطر را ایجاد می کند.

تعداد زیادی از شما بسیار مشتاق هستید که در خصوص ادکلن های بادوام که بهترین ماندگاری را دارند چیزهایی را بدانید.

در عین حال صادقانه به شما می گویم که اغلب ادکلن های دارای ماندگاری طولانی (عطرهای دارای دوام طولانی که تمایل به قوی بودن دارند، ) همگی آنها واقعا برای استفاده خوشایند نیستند و تهوع آور بودن و سردردهای گاه و بیگاه را ایجاد می کنند.

چون تصفیه نشده به روی پوست شما باقی می مانند !!!!!!!

اغلب ما بیش از حد بر اهمیت ماندگاری پا فشاری می کنیم و بی توجه به پالایش عطر!!!،( فعل و انفعالاتی که در نتیجه مکانیسم شیمیایی پوست بدن و تعریق آن با تبخیر الکل عطر و عنصر اصلی عطر و در نهایت عمل کردن ثابت کننده های عطر می باشد ) که در نتیجه تعادل و هارمونی عناصر و پختگی عطر روی پوست را به همراه دارند تاکید نمی کنیم.

حقیقت این است که هر شخصی می خواهد ادکلنی را بخرد که خیلی بادوام باشد. ما تحت تاثیر این نکته هستیم که اگر یک ادکلن به مدت طولانی ماندگاری داشته باشد، معنایش برای مردان احترام بیشتر و برای زنان جلب توجه بیشتر می باشد! این امر واقعا درست نمی باشد.

ما گاهی اوقات بعد از استفاده از عطر آن را احساس نمی کنیم، این امر واقعا یک مکانیزم دفاعی نیست و سیسم بویایی ما سرکوب می شود. این امر بدان معنا نیست که این رایحه برای دیگران قابل لمس نیست.

دوام پذیری و شدت می تواند به صورت متقابل منحصر به فرد و اختصاصی باشد اگرچه دوام پذیری گاهی اوقات به صورت یک معیار سنجش از دوام کلی یک عطر در نظر گرفته می شود.
آنچه ما تشخیص نمی دهیم این است که ادکلن های تند دارای نیاز ضروری برای ما می باشد تا به میزان کافی جلب توجه نماییم. معمولا آنها یک تاثیر منفی بر جای می گذارند زیرا آنها بسیار تند هستند.

اما این امر چیزی نیست که بتوان آن را به دیگران آموخت. شما وقتی بیشتر از 5 بار Joop را به پوست خود اسپری می کنید متوجه منظورم خواهید شد و خانمی که در کنار شما نشسته گیــــــج خواهد شد.

آیا شما زمانی که عطر دلخواه خود را وقتی که صبح می خواهید از خانه خارج شوید استفاده می کنید و تا موقع ناهار از بین می رود، دوست دارید یا از آن متنفر می شوید؟
و یا اگر بخواهید برای دو مناسبت مختلف در طول روز از دو عطر مختلف استفاده کنیدچطور ؟ و رایحه عطر اول 24 ساعت روی پوست شما باقی بماند !!!

این مطالب صرفا یک تجربه شخصی نیست ، اگر دقت کرده باشید عطرهای جدید و امروزی به سوی ماندگاری کم تمایل دارند و دیگر خبری از ماندگاریهای طولانی مدت نیست.

چرا ؟؟؟؟؟

آیا دلیلش سیاست کمپانی های سازنده است که میخواهند شما را به استفاده بیشتر از عطر تشویق کنند تا در مدت زمان کوتاهتری عطر خریداری کنید؟ شاید!!!!!

اما واقعیت قضیه فرهنگ استفاده از عطر است که به سمت تعدد استفاده عطرهای مختلف در طول یک روز در حرکت است.