صفحه نخست » نکاتی برای خرید یک عطر خوب

نکاتی برای خرید یک عطر خوب

نکاتی برای خرید یک عطر خوب

نکاتی برای خرید یک عطر خوب

چه چیزی در ابتدا برای شما مهم است ؟ رایحه ! ماندگاری ! پخش ؟؟؟ یا خاص بودن و یونیک بودن آن ؟

برای خریدار عطر فکر میکنم ابتدا رایحه مهم باشه و بعد از آن پخش و ماندگاری هستش که خیلی برای خریدار مهم هستش .

عطر ها دسته بندی شده اند مانند خیلی از اشیا پیرامون ما . به طور کلی عطرها به سه دسته تقسیم شده اند Eau De Cologne Eau De Toillet، Eau De Perfume

Eau De Cologne   در این دسته بین ۳ تا ۵ در صد اسانس و مقدارى آب ترکیب اصلى را شامل مى شوند . این نوع ساده ترین و فرش ترین عطر است .
Eau De Toilette  میزان اسانس به کار رفته در این نوع بین ۴ تا ۱۰ درصد بالانس است از غلظت روغن بیشترى برخوردار است و معمولا برای استفاده روزانه مناسب هستند.
Eau De Perfume   پیچیدگى بیشترى نسبت به دو عطر قبلى داشته و تا ۳۰ درصد اسانس در ترکیب خود دارد . غلظت روغن بیشترى داشته و معمولا از ماندگاری بیشتری برخوردار است .

اصولا در عطرها به استثنا گروه اول از ترکیب یک یا چند رایحه در عطر استفاده میشود و حتی تا ۱۰۰ نت در یک عطر استفاده شده است .

اصولا عطر های اورجینال در ساعت های مختلف رایحه های متفاوتی از خود نشان میدهند .به طور کلی طبقه بندی عطرها به سه دسته تقسیم میشوند Top Note اولین رایحه Middle Note  رایحه ثانویه Base Note  رایحه پایه هستند . بینی افراد ممکن است یک یا همه نت ها را تشخیص دهند و این امری کاملا طبیعی و معمول است .بخاطر همین برداشت هر شخصی از رایحه عطر ممکن است متفاوت باشد .

اما صبر کنید هنوز تمام نشده ! گاهی اوقات ممکن است شما در خیابان از کنار کسی رد شده باشید و از بوی عطری خوشتان آمده باشد و از آن شخص اسم آن عطر را بپرسید و هنگامی که آن عطر را خریدید و استشمام کردید حس میکنید که با آن چیزی که قبلا بو کردید متفاوت است و شاید اموات آن فروشنده را نیز یاد کرده باشید که چرا به شما عطر تقلبی داده است .

رایحه یک عطر نسبت به نوع پوست ، هارمونی بدن هر شخص ، نحوه استفاده از عطر ،حرارت بدن فرد ، محیط انتشار و ساعت استفاده بستگى داره .هرچه دمای بدن شما بیشتر باشد پخش عطر نیز بیشتر خواهد بود یا پوست های چرب عطر را بیشتر بر روی خود نگه میدارند یا قسمت هایی از بدن هستند که برای استفاده عطر بهتر میباشند (مانند نقاط نبض دار) .نحوه اسپری کردن عطر دارای شیوه صحیحی است شما میبایست عطر را مستقیم و از فاصله ۲۰ سانتیمتری به خود بزنید نکته مهم دیگری که لازم است عرض کنم این است که به هیچ عنوان از عطر ها به عنوان افتر شیو استفاده نکنید چون مضر هستند .

By |۱۳۹۶-۱-۱۶ ۰۵:۰۵:۵۳ +۰۴:۳۰مهر ۱۸ام, ۱۳۹۵|دسته‌بندی نشده|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

عطر و ادکلن