صفحه نخست » چطورعطر و ادکلن هایی با پراکندگی بوی رویایی داشته باشیم

چطورعطر و ادکلن هایی با پراکندگی بوی رویایی داشته باشیم

چطورعطر و ادکلن هایی با پراکندگی بوی رویایی داشته باشیم

احتمالا صبح که از خواب بیدار می شوید و صورت خود  را آب میزنید  صبحانه  میخورید ویا آماده بیرون رفتن می شوید .  به سراغ عطر و ادکلن   رفته و از آن چند پاف میزنید سپس به  محل کار خود میروید و تمایل دارید در آن روز سرها به سمت شما برگردد و کسی اسم عطرتان را بپرسد ! اما اینطور نیست ! با خود میگویید شاید این عطرخوب نیست و فردا یک عطر دیگر را امتحان میکنید اما بی فایده  است !

و یا احتمالا با خود بگویید چرا عطر دیگران اینقدر جذاب است ولی عطر ما را کسی حس نمیکند .

۱ – عطر همانند لباس  پوشیدن آداب  دارد .درسته  “پوشیدن” ، انگلیس زبان ها از این لفظ برای عطر هایشان استفاده میکنند (wearing a perfume) شما باید عطر مناسب خود را پیدا کنید . پوست بدن شما ، سفید ، سبزه بودن پوست – خشک یا چرب بودن آن  وضعیت آب و هوای محل زندگی شما و فصل در اینکه آن عطر چه عکس العملی نشان دهد دخالت مستقیم دارد . باید متوجه شوید کدام غلظت روی پوست شما بهتر جواب می دهد  . درست است که پرفیوم غلظت بیشتری دارد اما  به آن معنی نیست که از دیگر غلظت ها بهتر است . کلا پرفیوم ها  مناسب پوست های سفید و خشک است و باید برای جلوگیری از آزار دیگران زیاد پاف نزنید . احتمالا نهایتا ۳ پاف کافیست . تویلت ها هم مناسب پوست های سبزه و چرب هستند . با تویلت ها خود را غرق نکنید و نهایتا ۶ پاف بس است  تا پخش خوبی داشته باشد.

۲ – توجه کنید قبل از عطر زدن بدنتان تمیز , خشک   باشد . با این کار رایحه عطر تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نمیگیرید و رایحه خود را بهتر نشان میدهد .  بعد از حمام سعی کنید بدنتان را لوسیون بزنید تا رطوبت جذب پوست شود و سپس عطر را بر روی آن بزنید .اگر  رایحه لوسیون شبیه رایحه عطر شما باشد بهتر است .

۳- عطر را با فاصله ۲۰ سانتی به نقاط نبض دار خود اسپری کنید وفکر نکنید که عطرتان هدر میرود .  زیرا عطر نباید بدن شما را خیس کند بلکه باید ذرات  ریز عطر روی پوست شما بنشیند . مچ دو دست ، گردن ، نبض آرنج پشت گوش  بهترین مکان برای پاشیدن عطر است . نکته  دیگر که   شایع است مالیدن دو دست به هم است . از اینکار خودداری کنید چون باعث میشود حلال عطر ,ترکیبات روی دست را نیز با رایحه مخلوط کند و سپس پخش شود  که این خود باعث میشود که رایحه به خوبی به مشام نرسد .

۴ – توجه داشته باشید که  ده دقیقه اول و یا شاید کمتر از آن بوی عطر خود را احساس میکنید و سپس مشام شما از آن رایحه اشباع خواهد شد . اما نگران نباشید زیرا دیگران بوی عطر شما را به خوبی احساس میکنند . برای اطمینان بیشتر می توانید پس از گذشت ۵ ساعت از استفاده دوباره در نقاط نبض دار عطر خود را تکرار کنید و مطمئن باشید محیط از عطر شما پر خواهد شد .

 

۶- هر عطر به دلیل  ویژگی هایی که داراست بهتر است در فصول خاصی از سال استفاده شوند . پس سعی کنید به زمان های استفاده از هر عطر  توجه کنید  . به طور مثال عطر های خاص مناسب مهمانی ها و محافل رسمی میباشند و یا عطر های تند و تیز مناسب استفاده در خیابان و فضای آزاد و همچنین عطر های  خنک در جمع های دوستانه مناسب تر  هستند .

۷- بخش  پایانی کاملا زنانه هست. خانمها برای پخش بیشتر عطرخود را میتوانند ۲ پاف  به موهایشان بزنند .با حرکت  مو رایحه در فضا بهتر پخش خواهد شد .

By |۱۳۹۶-۱۱-۶ ۲۰:۳۳:۴۹ +۰۳:۳۰بهمن ۶ام, ۱۳۹۶|عطریوم|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

عطر و ادکلن