صفحه نخست » چگونه ماندگاری عطر را افزایش دهیم

چگونه ماندگاری عطر را افزایش دهیم

چگونه ماندگاری عطر را افزایش دهیم

پوست سالم نشانه استفاده موفق از محصولات آرایشی و زیبایی میباشد. هنگام استفاده ابتدا مطمئن بشوید که پوست شما پیش از استفاده از عطر کاملا تمیز   است.
دقت کنید که چه نوع مواد بهداشتی پوست و بدن باعث می شود که بدن  بوی تندی داشته باشد. اگر از عطر و ادکلن برای این منظوراستفاده می کنید که بوی بدن شما را تغییر دهد، این بو وعطر به مدت طولانی نمی ماند و سرانجام بوی بدن شما بر عطر غلبه می کند.
توجه کنید که عطر را در قسمتی که ماده بوبر یا ضد عرق استفاده کرده اید، به استفاده  نکنید. بوبرهایی با عطر ملایم بوی عطر شما را نمی پوشاند، بلکه آن را افزایش می دهند.
هنگام  استفاده از عطر مطمئن شوید که خراش و زخم روبازی بر روی پوست خود ندارید، زیرا ترکیب عطر با مایعات بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع می شود.
، اول تلاش کنید عطری رو انتخاب کنید که بوی تندی داشته باشد ، بوهایی که این حالات را دارند : صابونی ، پودری ، ادویه ای و چوبی هستند عموماً دوام بهتری روی پوست و لباس دارند تا بوهای ملایم.

 1.  چنانچه پوست شما خشک است، از یک یا چند کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا  رطوبت و نرمی پوست شما را افزایش دهد. توجه داشته باشید که کرمهایی انتخاب کنید که مشابه بوی عطر شما باشد.
  مطمئن باشید که قسمتهای حساس بدنتان مرطوب شده است. اصلی ترین قسمت های بدن برای پاشیدن عطر مچ، گردن و پشت گوش شما است.
  عطرو ادکلن را بر روی بدن خود بپاشید و اطمینان حاصل کنید که در قسمتهای اصلی قرار گرفته است تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.
  بیاد داشته باشید که عطر را قبل از پوشیدن لباس به خود بزنید. اگرچه ممکن قسمتهای اصلی که یادآور شدیم با لباس پوشیده شود، اما هنگامی که عطر و ادکلن را مستقیما به روی پوست خود بزنید، عطر ماندگاری بیشتری در مقایسه با زمانی که به روی لباس خود بزنید، خواهد داشت.
  چنانچه پوستی دارید که پس از زدن کرم مرطوب کننده، خشک باقی میماند؛ بهتراست عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنید؛ چون پوست خشک عطر را جذب میکند و رایحه آن را زودتر از بین می برد.
  بدیهی است که بوهای تند بیشتر از بوهای ملایم ماندگاری دارند. بنابراین در انتخاب عطر خود دقت کنید.

  بیشتر عطرها روی پوست های خشک کم ترین دوام را دارند ، پس بهترین راه این است که به نحوی پوستتان را مرطوب نگاه دارید

  • برای این کار از لوسیون های بدون رایحه و اسانس و یا روغن جوجوبا استفاده کنید.راه دوم که خیلی در ایران متداول نیست استفاده از لوسیون  و کرم هایی  با همان عطر که رایحه آن عطر را دارند این باعث تشدید بوی عطر و دوام و ماندگاری بالاتری می شود . در فصل سرد حتماً سعی کنید از رایحه های سنگین تر ، گرم ، تند و پودری  استفاده کنید چون سرما و خشکی هوا روی  تبخیر عطر و ادکلن تاثیر می گذارد.
  • هنگام خرید دقت کنید که هر اندازه که اسانس روغنی خوشبو در یک ادکلن بیشتر باشد ماندگاری آن  بیشتر است. به این دلیل که رطوبت  آن باعث ماندگاری بوی عطر میشود.
  •  ماندگاری عطر و ادکلن  بر روی پوست های چرب و تیره بیشتر  از پوست های خشک و روشن میباشد.
By |۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۱:۴۶:۵۵ +۰۳:۳۰دی ۲۵ام, ۱۳۹۶|عطریوم|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

عطر و ادکلن